O biegu

Marsz na Orientację Szperk Hel 2019
Data: 17 sierpnia 2019 r.

(godz. 9.00 Trasa Duża Pętla, godz. 11.oo Trasa Średnia Pętla, godz. 12:30 Trasa Mała Pątelka)
Miejsce: Hel

Marsz na Orientację Szperk Hel 2019 jest atrakcyjną inicjatywą turystyczno-sportową. Celem naszego marszu jest nie tylko propagowanie aktywnego wypoczynku i umiejętności orientacji w terenie, ale również przybliżenie niezwykłego miejsca – Półwyspu Helskiego. Marsz umożliwi odkrywanie miejsc pełnych historii zagubionych w lesie w postaci pozostałości fortyfikacyjnych, które do niedawna nie były dostępne (tereny wojskowe).

Aby umożliwić uczestnictwo w marszu wszystkim zainteresowanym Marsz Szperk został podzielony ze względu na umiejętności uczestników na trzy trasy różniące się długością:

Trasa Mała Pętelka ok 10 km
Trasa przeznaczona dla osób w każdym wieku i dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z mapą i kompasem. Wszystkie punkty to lampiony rozstawione w stosunkowo dość łatwych do zlokalizowania miejscach, ale wymagających poruszania się także po rzeźbie terenu. Przy kilku punktach kontrolnych przygotowane są dodatkowe atrakcje i zadania. Większość punktów kontrolnych zlokalizowana jest przy obiektach militarnych Helu. Trasa przejścia ok. 3-5 h.

Trasa Średnia Pętla ok. 16 km (limit 35 zespołów)
Trasa dla osób średnio zaawansowanych, którzy potrafią się orientować 
w leśnym terenie. Większość punktów kontrolnych zlokalizowana jest przy obiektach militarnych Helu. Cześć punktów będzie znajdować się wewnątrz fortyfikacji więc wymagane jest zabranie ze sobą latarek. Na punktach przygotowano dodatkowe atrakcje. Trzeba liczyć się z marszem w różnych warunkach i terenie – trasa przejścia około 5-6 h.

Trasa Duża Pętla ok. 30 km (limit 35 zespołów)
Trasa dla osób średnio zaawansowanych, którzy potrafią się orientować 
w leśnym terenie. Większość punktów kontrolnych zlokalizowana jest przy obiektach militarnych Helu oraz w samych fortyfikacjach. Trasa będzie biec przez najciekawsze zakątki półwyspu helskiego: zarówno te związane z militariami jak i przyrodą półwyspu. Na punktach przygotowane dodatkowe atrakcje. Trzeba liczyć się z długim marszem – trasa przejścia około 8-10 h.

Na zakończenie Marszu przewidziane jest ognisko, oficjalna dekoracja zwycięzców i nagrody niespodzianki dla zespołów, które stanęły na podium.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie ALTERNATYWNY CYPEL w partnerstwie z Orientligą – Pomorską Ligą Imprez na Orientację, Miastem Hel, Miejskim Zjednoczonym Klubem Sportowym w Helu.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s